ZDRAVÍM VŠECHNY A VÍTÁM VÁS U NÁS

Jako svobodná matka, vychovávající dvě dcery, jsem druhou polovinu svého života strávila řešením otázky „Jak je uživit?“. Ano je to tak, smyslem života každé matky je postarat se o děti, vychovat je, nakrmit, obléci, poradit, pohladit, poučit, ošetřit
….. dýchat za ně.

Je snad něco víc, než mateřská láska?

A pak přijde studená sprcha. Uvědomíte si, že jste žili jejich život a zapomněli na sebe. A co bude pak, až ulítnou do světa? Co s tím volným časem?
A tak to já, jako správný Blíženec, bych věděla. Jen nevím, jak  z toho množství nápadů vybrat ten pravý… Už jsem vyzkoušela pletení, keramiku, grafologii, scénický tanec, výrobu adventních věnců, výrobu drobných šperků, sbírání a zpracování bylinek, vaření sirupů a marmelád a mnoho dalšího.
 image
Moje dospělá dcera mi často říká, že prý my „starý“ málo blogujeme (pro upřesnění a zdánlivé vylepšení situace nikdy nezapomene zmínit,  že starý znamená od 30 let). Udělala jsem průzkum ve svém okolí a očividně měla pravdu. Když jsem to slyšela potřetí, něco ve mně začalo vřít a ne a ne vypudit z hlavy myšlenku o založení vlastního blogu.
Vlastně nevidím důvod, proč se nespojit se světem podobně smýšlejících dam … případně i pánů!
A pak jsem se rozhodla. Není přece třeba si vybrat jen jeden koníček, když pestrost  ke svému životu potřebuji stejně jako kyslík. Prostě budu pokračovat v tom, co dělám. Budu lítat od jednoho zájmu ke druhému a dokonce přidám další. Budu psát vlastní blog.

Zkrátka a dobře. Každý člověk se musí do poslední chvíle svého života v něčem realizovat, cítit se potřebný a tím pádem šťastný. A věřte nebo ne, je úplně jedno, čím toho dosáhnete!

Doufám, že se vám můj blog bude líbit a bude vás inspirovat ke šťastnějšímu životu.

Vaše, Mo.

 

Leave a comment